Ukážka pracovných činností

Odchyt psíkov a SBS v obci Boldog

Obec Boldog, 03.06.2021

Obci Boldog poskytujeme služby niečo vyše roka, naša spolupráca sa posunula z roviny odchytu psov až na komplexnú ochranu obce. V nadväznosti na našu spoluprácu nás obec oslovila pri príležitosti osláv MDD  s predstavením našich pracovných činností našim najmenším. Táto možnosť nás oslovila, potešili sme sa tomu a začala sa príprava programu 🙂 našou prioritou bolo, aby si detičky z našej návštevy odniesli nie len dobrý pocit, ale aj nadobudnuté vedomosti. 

Veľmi nás nadchlo, ako sa deti z nášho príchodu potešili no ešte viac to, že naše vozidlá v obci už videli a vnímali našu prítomnosť, i keď netušili s čím všetkým pánovi starostovi pomáhame. Názorným ukážkam predchádzalo vysvetlenie činnosti našej bezpečnostnej služby, deti javili o našu prácu záujem a tak sme ich zasvätili do našej práce – prečo v obci sme, čo pre obec robíme a ako to robíme 🙂

Detičky boli milo prekvapené, na čo všetko dávame v obci pozor.. a potom už nasledovala tá zaujímavejšia časť. Začali sme s ukážkou pracovných pomôcok, ktoré sú pre bezpečnostného pracovníka veľmi dôležité. Deťom sme predviedli, čo všetko máme pri našej práci upevnené na taktickej veste a čo sa na čo používa. Zaujalo to nie len chlapcov, ale na naše počudovanie  aj dievčatá, ktoré sa svojou šikovnosťou nenechali nijako zahanbiť 🙂 

Ukázali sme im zásahové vozidlo a všetko vybavenie, ktoré musí obsahovať. Mohli si ho obzrieť z vonku, zvnútra a posadiť sa doň. 

I keď bolo toto všetko pre deti nové a zaujímavé, najväčší úspech zožal náš štvornohý kolega Ares. Vysvetlili sme, ako veľmi nám Ares pri práci pomáha a predviedli sme, ako poslúcha nášho psovoda. Detičky videli, ako sa správa učený služobný pes. Pochopili, že výchova psíka je veľmi dôležitá a psík musí poslúchať svojho majiteľa. 

Tým sme sa dostali k odchytu túlavých a zabehnutých psov. Predviedli sme všetky pomôcky, ktorými psíkov odchytávame a naučili sme sa, ako sa správať keď na ulici nájdeme alebo uvidíme voľne sa pohybujúceho psíka. 

Téma túlavých psíkov vo vzťahu k deťom je pre nás skutočne veľmi dôležitá, deti majú radi psíkov ale neuvedomujú si následky aké by mohli nastať, keby sa k nim len tak na ulici priblížili, hladkali ich alebo ich vzali domov. Vysvetlili sme si, čo sa deje so psíkom po odchyte a prečo sa psík s čipom vráti domov skôr, ako ten bez čipu. 

Na záver bol priestor na zodpovedanie všetkých otázok a zoznámenie sa s Aresom, ktorého si mohli pohladkať. Prekvapilo nás, koľko otázok si na nás deti pripravili. Ako poďakovanie za ich pozornosť sme si pre nich pripravili darček v podobe ovocia a ceruziek, aby nám svoje postrehy z dnešnej prednášky mohli nakresliť. Ďakujeme pánovi starostovi za pozvanie na takú peknú udalosť, do obce Boldog sa opäť radi vrátime aj mimo plnenia našich služobných povinností 🙂 

hu_HUHU

STAŇTE SA ČLENOM NÁŠHO TÍMU SBS:

BEZPEČNOSTNÝ PRACOVNÍK